Банско – мій найкращий гірськолижний відпочинок!

Банско – зимовий відпочинок у Болгарії

Похожее изображение
Мальовниче гірське містечко Банско розташоване в одному з найкрасивіших місць у південній Болгарії – на схилах гори Пірін, включеної в список Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО, між горою Ріла і Родопі. За останнє десятиліття місто перетворилося на сучасний зимовий курорт і стало улюбленим місцем відпочинку як для самих жителів Болгарії, так і для численних туристів. Слава його поширилася далеко за межами країни.

Знаменитий Банско своїм новим і чудово організованим гірськолижним центром, який знаходиться на висоті 936 м над рівнем моря. Найвища його точка – 2.600 м, а найнижча – 990 м. Це, безсумнівно, найсучасніший гірськолижний центр Болгарії і всіх Балкан. Банско побудований австрійськими фахівцями за найсучаснішими технологіями.

Середня температура в січні коливається від +1°С до +9°С, у горах від  0°С до -16°С. Глибина снігу, який лежить з грудня по травень, досягає 2 метрів. Якість його виняткова. Завдяки гірському альпійському клімату, сезон у гірськолижному центрі Банско починається в грудні і закінчується майже в травні. Це справжній рай для любителів зимового спорту всього в 3-3,5 години їзди від Салонік (Банско від Салонік відокремлюють всього 220 км).

Підйомники в Банско

Центр має сучасні підйомники: 1 закритий (восьмимісні гондоли), 8 крісельних, 6 бугельних підйомників і декілька для дітей.

Картинки по запросу банско підйомники

Траси Банско

Загальна довжина трас – близько 75 км. Умови для катання на лижах в Банско вийняткові. Гора Пірін має 2 вершини, висота яких понад 2900 м. На них розташовані траси для лижників і сноубордистів всіх рівнів, від початківців до самих досвідчених, і всіх категорій складності, з головної трасою Томба, Бандеріца і Цирна могила (Ctzurna mogila) – для експертів.

Дві найбільші траси для лижників  – «Чалін Валог» («Chalin Valog») довжиною 1100 -1600 м і  «Шілінгаріка» (« Shiligarnika») довжиною 1700 – 2500 м знаходяться прямо над містом, приблизно в 10 км, на північному схилі р. Пірін. Гондола – перший головний підйомник, який доставляє на схили 2400 осіб на годину.

Є гігантські траси для любителів слалому і гігантського слалому: спеціальна траса довжиною в 5 км знаходиться в «Бандерішка поляна» (“Banderishka polana”). Інша траса довжиною 3 км всього в 2-х км від міста призначена для любителів Rollbahn.

Ті, хто віддає перевагу екстремальний сноубординг (еxtreme  snowboarding), отримають величезний заряд адреналіну, скориставшись fun-парком, демонструючи різні фігури перед глядачами.

Спеціально для дітей створено дитячі траси, до яких піднімають дитячі підйомники.

Для самих завзятих шанувальників лижного спорту центр освітлений і ввечері, проте підйомники закінчують роботу близько 17.00.

Відмінна якість трас з утрамбованим снігом, робота ліфтів і підйомників постійно підтримуються спеціальною службою, оснащеної всім необхідним обладнанням. Спеціальні безкоштовні автобуси ходять з Банско в Шілінгаріку, основний район катання, що знаходиться в 12 км від міста,  з проміжною зупинкою в «Чалін Валог».

До великій території (750 км) для фрірайду бажаючих доставить підйомник, снігохід або при бажанні вертоліт Мі18.

Початківців ще любителів лиж постійно опікають досвідчені інструктори, які завжди поруч і готові втрутитися, щоб вирішити будь-яку проблему, що виникла.

Якщо раптом не пощастить з погодою і снігу випаде не дуже багато, більше 160 снігових гармат для виробництва штучного снігу допоможуть підтримати нормальну роботу трас.

Похожее изображение
Сніжна казка
Банско  – рай не тільки для любителів зимового спорту. Добре почуваються тут і бажаючі просто розслабитися і відпочити.

Тим, хто приїжджає не тільки для того, щоб покататися на лижах, тут теж є чим зайнятися. Прогулянка на підйомнику і чарівний вид зверху на засніжені казкові округа, звичайно ж, не розчарує їх. А гра в сніжки і чашка гарячої кави після неї – теж прекрасний варіант відпочинку.

Банско – це унікальне поєднання прекрасних умов для зимового відпочинку, традицій і звичаїв Болгарії з культурною та історичною спадщиною регіону. Знаменитий курорт пропонує безліч сучасних готелів, комфортабельних і затишних апартаментів зі своєю особливою архітектурою, великі і маленькі таверни (хутра, як вони тут називаються) і ресторани, де дуже смачно і ситно годують стравами місцевої, європейської і навіть грецької кухні. Все це в поєднанні з прекрасним обслуговуванням і красивою природою Пірін робить відпочинок незабутнім.

Банско – це не тільки гірськолижний курорт, а й надзвичайно гарний старовинне місто,  історичний пам’ятник, в якому багато музеїв і культурно-історичних пам’яток.

Місто Банско сьогодні – це унікальне поєднання старої, традиційної архітектури з сучасною, де недавно побудовані готелі і житлові будинки дуже красиво поєднуються з побудованими в національному стилі будинками і будівлями, вік яких – понад 100 років. Історичний центр Банско – охоронюваний пам’ятник Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Годинник на 30-метровій дзвіниці церкви Агіа Тріада (Святої Трійці) в історичному центрі міста з чудовою настінним розписом і різьбленням по дереву, відраховують час вже більше 150 років. Ця церква, побудована в епоху Відродження, і її дзвіниця стали символом міста. Будівництво її завершилося в 1835 році, а дзвіниця була прибудована пізніше, в 1850 р. Своєю висотою вона символізує відродження духу Болгарії в той період.

Місто приваблює відвідувачів і 120 культурними пам’ятками, музеями і постійними етнографічними виставками. По центральній вулиці Пірін, на якій зосереджено більшість магазинів, потрапляєш в історичний центр міста з викладеними каменем вуличками і кам’яними будинками 18 століття.

Побродите по мощених вуличках, що відокремлює сучасні готельні комплекси від традиційних дерев’яних будинків з подвійними дверима, помилуйтеся відновленими кам’яними будинками з їх підвалами та під’їздами, відвідайте таверни і вдихніть забутий запах палаючих в камінах дров, що витає над містом. Ви стикнетеся з справжніми болгарськими традиціями і культурою, мистецькими та культурними цінностями, характерними для регіону. Зможете спробувати місцеву кухню і кращі сорти болгарських червоних вин, прославлених на весь світ.

Середньовічна церква Добарско. Церква побудована в 17 ст. на руїнах старої середньовічної церкви. Знаходиться в селі Добарско, в 20 км від Банско. Церква невелика, частина її знаходиться під землею. У церкви немає купола і дзвіниці, тому що Оттоманська імперія, яка володіла тоді Болгарією, не дозволяла будувати великі і високі християнські храми. Незважаючи на це, внутрішня настінний розпис церкви, добре збережена, являє собою справжнє багатство. Деякі з її частин є унікальними і тому включені до списку пам’яток Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Гостинність і дружелюбність жітелейсделают дні перебування в Банско незабутніми. Доброзичливість місцевих жителів у поєднанні з готелями, розрахованими на всі кишені і смаки: від не надто дорогих до самих розкішних, роблять його ідеальним місцем для любителів зимових видів спорту. Якщо ви зустрінете місцевого жителя, що не говорить по-англійськи, сміливо звертайтеся до нього російською: вас зрозуміють.

Переваги гірськолижного курорту Банско:

 

 • Щодня після закриття трас здійснюються роботи з поліпшення та підтримання схилів , а перед відкриттям трас перевіряється стан снігового покриву.
 • Завдяки вдалому розташуванню, на освітлених сонцем схилах гірськолижного курорту Банско можна кататися до вечора. Траси освітлені і у вечірній час для безпечного спуску.
 • Якісний сніг, доглянуті траси. Висота снігового покриву близько 2 м.
 • Штучне засніження трас – траси обладнані 160 сніговими гарматами, що забезпечують рівномірний покрив навіть при відсутності опадів.
 • Магазини з продажу та оренди лижного спорядження . Відвідувачі Банско можуть не турбуватися, якщо у них немає відповідної епікіровкі для катання на лижах чи сноуборді. У пунктах прокату пропонується найкраще з існуючих марок спорядження. Можна орендувати спорядження і в місті, і в самому гірськолижному центрі, або придбати нове висококласне спорядженні та одяг за дуже вигідними цінами, набагато нижче наших.
 • Гостинність і дружелюбність жителів, відсутність мовного бар’єру – більшість інструкторів Банско вільно говорять по-російськи і володіють міжнародними сертифікатами .
 • Фан-парк (Snow park) для сноубордистів на «Плато».
 • Школи Ski і Snowboardдля всіх віків і будь-якого рівня підготовки.
 • Траси для дітей і дитячі сади . Гірськолижний центр Банско – ідеальний вибір для сімей з дітьми.
 • Тут створені прекрасні умови для відпочинку маленьких любителів зимового спорту. На курорті працює лижна школа, досвідчені інструктори якої уважно піклуються про дітей і підлітків, забезпечуючи не тільки масу позитивних вражень та емоцій від катання на лижах, але і значне підвищення їх майстерності протягом декількох днів перебування в Банско. Функціонує гірськолижний дитячий садок для дітей старше 4-х років на станції «Бандерішка Поляна». Є 2 траси для дітей з дитячими підйомниками, лижними каруселями і рухомими доріжками.
 • Розваги. SPA. Широкий вибір snow bars на трасах. Дерев’яні шале і apre ski party. Велике число гарних і зручних скі-барів, розташованих по всьому протягу трас. Після повного пригод дня, проведеного на трасах, можна насолодитися відпочинком у місцевих ресторанах. Є багато барів і нічних клубів, де можна продовжити розваги до самого ранку. Крім того, в Банско, недалеко від підйомника функціонує чудовий каток, боулінг, більярд. Цікаво буде всім.
 • Дивовижне поєднання стародавньої історії Банско з його сьогоденням. Банско – це не тільки гірськолижний курорт, а й надзвичайно гарне стародавнє місто, історичний пам’ятник, в якому багато музеїв і культурно-історичних пам’яток. Включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 • Незвичайна краса природи Банско . “Koncheto”, “Banki Suhodol” з одним з небагатьох високогірних притулків в Болгарії, печери “Banderitsa” і “Kazana” – найглибші в країні, природний заповідник “Ulen”, кристальні озера (більше 100) – пам’ятки, які заслуговують на увагу.

Банско – це спорт і розслаблення, насолода і розваги, захоплююче поєднання завжди підготовлених трас, сучасної туристичної інфраструктури, важливих історичних і культурних пам’яток, природної краси і гостинності. Той, хто хоч раз побував в Банско, неодмінно сюди повертається!