Новорічні традиції в Європі

Усі люблять Новий рік , в цей час віриш в чудеса і в новорічну казку. Ми зібрали для Вас головні традиції і звичаї різних країн, для того, щоб Ви змогли вибрати для себе, як відзначити Новий рік 2018. Пропонуємо  Вам, наші дорогі туристи, відчути магічну силу новорічних і різдвяних свят разом з Туристичною агенцією “Баліна”! Ділимося з Вами химерними новорічними звичаями народів Європи!

В Угорщині, вважається, якщо свистіти в дитячі дудочки, ріжки або свистульки, то прийде радість і благополуччя, а злі духи підуть. Новий рік в Угорщині називають Сильвестр, тому що в католицькому календарі 31 грудня відповідає Дню Святого Сильвестра.

У Німеччині люди різного віку «встрибують» в Новий рік як в річку. Як тільки годинник починає відбивати північ, вони підіймаються на стільці, столи, крісла, і з останнім ударом дружно стрибають.

Франція. Тут головне – обійняти бочку з вином і привітати її зі святом. А ще, тут вибирають «бобового короля» шляхом порогового жереба: французи печуть пироги з бобами, а в одні кладуть всього один боб, кому цей боб дістанеться, той оголошується “бобовим королем” і в святкову ніч всі підкоряються його наказам.

Іспанці, традиційно, під бій курантів повинні з’їсти рівно 12 виноградин. Одну виноградинку під кожен удар курантів, при цьому потрібно стояти на лівій нозі, щоб права могла увійти в наступний рік. Виноград за традицією потрібно обов’язково запити шампанським. Виноград в Іспанії здавна символізує багатство, щастя і здоров’я. До речі, в магазинах продаються вже готові упаковки по 12 штук.

У Португалії є свій «Дід Мороз», якого португальці називають «Pai Natal». Португальці – дуже нетерплячі люди, тому вони практично ніколи не чекають ранку, щоб розпакувати подарунки. Починати Новий рік прийнято з галасливого вигнання злих духів – цьому сприяє гуркіт кришками каструль та іншої кухонного начиння. У сучасній Португалії цю традицію майже повністю замінив традиційний новорічний феєрверк. Деякі португальці з настанням Нового року відправляються купатися в океані, змиваючи проблеми минулого року.

В Італії вважається, що якщо в новорічну ніч викинути стару річ, то в наступаючому році купиш нову. Тому всі італійці викидають розбитий посуд, старий одяг і навіть меблі з квартир в останню хвилину старого року. Слідом за речами летять конфетті і бенгальські вогні.

Традиції Андорри на Новий рік. Що стосується святкових напоїв, то на Новий рік обов’язково повинна бути відкрита пляшка ігристого шампанського. Після новорічного удару годинника починається справжня феєрія – святкують, дудять в дудки, гримлять тріскачками, кидають серпантин і різнокольорове конфетті. Повсюдно починаються карнавали, які тривають до ранку.

У Шотландії на Новий рік ви потрапляєте на своєрідну смолоскипну ходу. Шотландці підпалюють бочки з дьогтем і котять їх по вулицях. Таким чином, вони «спалюють» старий рік і «висвітлюють» дорогу новому.

В Англії за старовинним звичаєм, рівно в 12, відчиняють задні двері будинку, щоб випустити старий рік, а з останнім ударом годинника відкривають передні двері, впускаючи новий рік.

У Скандинавії, щоб відігнати від родини погань, хвороби і невдачі, потрібно в перші секунди Нового року похрюкати під столом.

Швеція. У Швеції перед Новим роком діти вибирають королеву світла Лючію, яка вітає не тільки дітей, а й домашніх тварин: кішці дає вершки, собаці – цукрову кісточку, ослику – морква.

У Греції, за старовинним звичаєм, гості захоплюють з собою великий камінь, який кидають біля порога, кажучи слова: «Нехай багатства хазяїна будуть важкі, як цей камінь». А якщо великого каменя не дісталося, кидають маленький камінчик зі словами: «Нехай більмо в оці у господаря буде настільки маленьким, як цей камінь».

У Болгарії гості, напередодні Нового року в будинках гасять світло. Час, коли гості залишаються в темряві називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких буде зберігати темрява. Для святкування Нового року в Болгарії прийнято одягатися в усе нове і святкувати в колі сім’ї. У Новий рік в Болгарії також прийнято постукувати кільцями один одного, подібно до того, як в інших країнах цокаються келихами.

Як тільки годинник проб’є 12, голландці випивають шампанське, закушують своїми улюбленим olliebollen (традиційні пончики), вітають один одного і виходять на вулиці, щоб запустити феєрверки. Багато голландці також відзначають Новий рік з символічним купанням “Nieuwjaarsduik”. І не де-небудь в теплому душі, а у відкритих водоймах і основним місцем цього дійства є, звичайно, Північне море і пляж Схевенінген.

Зустрівши Різдво, жителі Бельгії збираються з новими силами і готуються відзначити Новий рік. У святковому меню обов’язково присутні тушковане м’ясо з прянощами, м’ятне морозиво і знаменитий шоколад у великій кількості видів.

Словаки люблять добре поїсти і випити. Галушки, кнедлики, пиво, сир, вино – кулінарні бренди цієї країни. У Словаччині напередодні новорічно-різдвяних свят до сих пір прийнято відправляти листівки родичам і друзям – одна сім’я часом посилає не один десяток барвистих поштових карток. Для них важливо не стільки те, що конкретно написано в листівці, скільки сам знак уваги.

Забави Сильвестрова або Новий рік по-польськи. Хоча стародавні новорічні, або, як ще їх називають в Польщі – Сильвестрові традиції частково забуті, польський Новий рік – це явище неймовірне. Ніхто вже не згадує про дівочі ворожіннях і народні прикмети, але це абсолютно не заважає жителям святкувати прихід новорічної ночі з таким відвертим розмахом, що інші країни можуть тільки позаздрити. Новий рік по-польськи – без штанів, в підземеллі і інші оригінальні ідеї.

В сучасній Україні новорічні свята відзначають з 1 по 17 січня. Дванадцять днів після Різдва Христового називаються святими днями або «святками». День напередодні свята Різдва Христового називається Святвечором, який в Україні ще називають «Святий вечір». Назва походить від традиційної страви, яке готується в цей день – сочива (варена пшениця або рис з медом). За старих часів в Святвечір їли тільки сочиво, від будь-якої іншої їжі утримувалися аж до настання Різдва. Існує також традиція не їсти у цей день нічого «до першої зірки», яка символізує різдвяну зірку, що сповістила свого часу волхвам про народження немовляти Христа. У цей вечір традиційно потрібно подати на стіл 12 пісних різдвяних страв.