Австрія

Офіційна назваАвстрійська Республіка 

Місцезнаходження: Австрійська Республіка (Republik Osterreich), держава в Центральній Європі, в басейні Дунаю. Межує з Чехією, Німеччиною, Угорщиною, Італією, Ліхтенштейном, Словаччиною, Словенією, Швейцарією.

Клімат: Австрія має помірний клімат, перехідний до континентального. Крім того, він дуже сильно залежить від висоти. Зима м’яка з частими снігопадами, самий холодний зимовий місяць – січень, температура в долинах опускається до -2 ° С, в гірських районах – до -14 ° С. Літо, як правило, тут дуже тепле, частіше без дощів. Найспекотнішими місяцями вважаються липень і серпень (температура близько + 20 ° С).

Часовий пояс Австрії

Час – відстає від київського на 1 годину.

Столиця – Відень.

Площа – 84 тис. км2. Складається з 9 земель.

Населення – 8,4 млн.

Австрійці складають 97% населення, а всього в країні проживають представники шести етнічних груп. Наприклад, в Бургенланде проживають хорвати і угорці, словенці проживають в південній Карінтії, в ряді місць південній Штирії, а також у Відні і Нижній Австрії. У Відні і Нижньої Австрії проживають також чехи і словаки. Народності циган проживають в селищах Бургенланда і Відні.

Релігія

Основною релігією в Австрії є католицизм. Його сповідують близько 78% жителів країни. Протестанти складають близько 5%, основну їх частину складають лютерани-євангелісти. Мусульмани складають 4.2% від загальної кількості віруючих в країні. Відзначається досить великий приріст мусульман, особливо у Відні. В Австрії є також невелика єврейська громада, яка налічує близько 10 тис. Чоловік. Близько 9% не належать ні до якого віросповідання. Вплив Католицької церкви постійно падає.

Мова

Офіційна мова –  німецька. Проте  примітною є та особливість, що, подорожуючи по країні почути її «в чистому вигляді», з виключно правильним акцентом, наголосами і чистою вимовою, як у самій Німеччині, практично неможливо. Переважна більшість населення використовує різного роду діалектизми, характерні тому чи іншому регіону, в їх численному кількості переважає, звичайно ж, австрійський діалект німецької.

Грошова одиницяєвро.

Обмін валют. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене.

Час роботи банківпонеділок, вівторок, середа і п’ятниця з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.
Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), поміняти гроші можна і в автоматах.
У готелях і ресторанах можна розплачуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.

Святкові і неробочі дні :

У країні відзначаються 13 офіційних свят, 10 з яких – церковні.
1 січня – Новий рік, 6 січня – день Трьох Святих, 1 травня – День праці, 15 серпня – перша Пречиста, 26 жовтня – День ухвалення парламентом Закону про нейтралітет Австрії (1955 р.), 1 листопада – День Всіх Святих, 8 грудня – Зачаття Діви Марії, 25 грудня – Різдво, 26 грудня – День святого Стефана.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 400 шт. або сигар – 100 шт., або тютюну – 500 г., вина – 4 л, міцних алкогольних напоїв – 2 л, парфумів – 100 мл, туалетної води – близько 600 мл. Можливе ввезення подарунків або інших товарів на суму до 235 євро.

Як у будь-якій іншій країні, що входить в ЄС, є свої правила на митниці з ввезення і вивезення різних предметів і грошей. Австрія є учасницею Шенгенської угоди, тому перед поїздкою слід подбати про отримання візи. Щоб подорож по Австрії було приємним, а кордони були пересічені без проблем, варто ознайомитися з деякими важливими пунктами при митному огляді.

Що можна ввозити до Австрії ?

Особам, які досягли 17 років без мита в цю країну можна ввозити до 200 сигарет або 250 грамів тютюну, 1 літр алкоголю з фортецею більше 22%, 2 літри шампанського або лікеру з фортецею менше 22%, а також 2 літри вина та 3 літри пива. Також можна ввезти 100 грам чаю і 500 грам кави, медикаменти, які відповідають особистим потребам і 50 грамів парфумів. Всі інші товари не повинні перевищувати вартість в 175 євро. А ось національну валюту Австрії можна брати з собою і вивозити її без обмежень.

Для домашнього вихованця при перетині кордону необхідно заздалегідь подбати про довідку з щепленнями і про медичній довідці, виписаної не раніше, ніж за 10 днів до в’їзду в Австрію.

Без дозволу можна ввезти в країну до 3-х музичних інструментів, зроблених з дерева кактуса, і 250 грам ікри.

Що заборонено ввозити до Австрії ?

З 1.05.2009 року в Австрії заборонено ввозити м’ясо, молоко і продукти, зроблені з них. Без дозволу не можна ввозити медикаменти і наркотичні препарати, вогнепальну зброю та боєприпаси, феєрверки, порнографію, рослини, птахів, тварин і шкіргалантерею, зроблену з зникаючих видів тварин. Наприклад, суворо заборонено ввозити Бонзай, цитрусові і виноградну лозу.

Що заборонено вивозити з Австрії ?

Вивозити з цієї країни заборонено предмети, які представляють собою художню або історичну цінність. Вивозити з Австрії можна алкоголь в необмежених кількостях, 1000 сигарет і 0,25 л парфумів. При купівлі сувенірів і виробів з тропічних порід дерев, зі слонової кістки, з орхідей або черепахового панцира необхідно попросити відповідні папери, щоб не було проблем на митниці.
Екстрені телефони: Пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144.
Зв’язок: Усі види телефонного зв’язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата.
Телефони – автомати розташовані в готелях чи поблизу від готелів, у всіх курортних містах.

 

Кухня. Віденська кухня – єдина в світі, що носить назву міста, а не країни або регіону. Її страви мають походження зі всіх країн колишньої монархії і є смаковою і видовищною насолодою. Віденські кафе – це оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками.

 

 

 

ВІЗА

Термін оформлення візи від 7 робочих днів.

 

Вартість візи:

Для дорослого – 65 Євро.

Діти до 18 років – 26 Євро.

Пенсіонери – 26 Євро.

Студенти денної форми навчання до 21 року з нотаріальним заявою про спонсорство – 26 Євро.

Для туристів здавали біометрії, документи подаються без особистої присутності туристів.

 

Посольство Австрійської Республіки в Україні

01030, м. Київ, вул. Івана Франка, 33

Тел .: (044) 277 27 90

Факс: (044) 230 23 52

E-mail: kiew-ob@bmeia.gv.at

 

Посольство України в Австрійській Республіці

Адреса: А-1180, м. Відень, вул. Нааффгассе, 23.

Тел .: +43 (1) 4797172; Факс: +43 1 479 71 72 47

Їв. пошта: emb_at@mfa.gov.ua; info@ukremb.at

 

КОРИСНІ ПОРАДИ 
МАГАЗИНИ І ШОПІНГ
У будні магазини працюють з 8.00 до 18.00. У суботу – до 13.00. Кожну першу суботу місяця магазини продовжують торгівлю до 17.00.
Медичне обслуговування платне. Лікарі і аптеки є у всіх містах, округах і крупних населених пунктах.

Магазини в Австрії зазвичай працюють з понеділка по п’ятницю з 9 до 18, в суботу з 9 до 13 (в першу суботу кожного місяця до 17). На вокзалах магазини (продукти, квіти, тютюнові вироби, книги і т.д.) відкриті щодня з 7 до 22:30. Найелегантніші вулиці, на яких продаються предмети розкоші, знаходяться в золотому трикутнику між Хофбургом, оперою і собором св. Стефана і називаються Lohlmarkt, Graben і Karntner Strabe. Але приємні несподіванки підстерігають вас і на численних бічних вуличках, де притулилися невеликі і оригінальні бутіки, галереї, антикварні магазинчики і т.д. якщо ж вас цікавлять екзотичні речі, то слід відправитися на околиці міста.

Улюбленим місцем для шопінгу є вулиці FavoritenstraЯe (між площами Sudtiroler і Reumannplatz), LandstraЯe і Meidlinger HauptstraЯe, а також Mariahilfer Strasse. Все під одним дахом і, крім того, порівняно дешево можна придбати в шопінг-центрі Shopping City Sud на південній околиці міста. Художні вироби та сувеніри можна придбати в Augarten-Porzellanmanufaktur, 1, Stick-im Eisenj-Platz. Horn, 1, Braunerstr. 7.

Найбільший книжковий магазин у Відні – Morawa, 1, Wollzeile 11. Після недавньої реконструкції він отримав зовсім інший вигляд, як зовні, так і всередині. У великому асортименті карти, плани і путівники.

 

Чайові. У ресторані – 5-10 % суми рахунку.
ТРАНСПОРТ

Громадський транспорт

Міський транспорт в більшості міст Австрії представлений автобусами і трамваями, іноді тролейбусами.

Віденський міський транспорт складається з автобусів, трамваїв, метро (U-Bahn) і приміських електричок (S-Bahn). Найбільш зручний транспорт – метро. Зупинки є майже біля всіх стратегічних туристичних точок. Другий за зручністю – трамвай. Трамваї ходять як зовсім сучасні, так і старі, схожі на наші. Квиток купується або в автоматі, або у водія. Його потрібно прокомпостувати в невеликому шухлядці на вході.

У Зальцбурзі ходять автобуси і тролейбуси. Крім того, є міська електричка, яка, втім, їде досить далеко від міста (наприклад, до Цель-ам-Зеє). Центр міста – одна зона (Kernzone), крім самого центру в неї потрапляє Хельбрунн і Європа-парк.

Міжміські автобуси в Австрії відіграють допоміжну роль по відношенню до потягів. Далеких маршрутів немає, тільки приміські. Основна функція автобусів (вони в Австрії називаються “поштовими”) – підвезення пасажирів до залізничних станцій. Тариф середньої поїздки – кілька євро, однак якщо ваша поїздка комбінована з пересадкою на поїзд, то слід купити єдиний квиток від початку до кінця – це обійдеться дешевше, ніж купувати квитки окремо на автобус і поїзд. Розклади автобусів доступні на сайті австрійських залізниць.

 

 

 

Таксі

Таксі можна викликати  телефоном з готелю чи ресторану або знайти на спеціальних стоянках біля вокзалів, в центрі великих міст, в аеропорту. Вартість проїзду по місту вказується на лічильнику, додатково оплачується посадка (~ 2,5 EUR), чайові вітаються, але необов’язкові. Поїздка від аеропорту Відня до центру міста обійдеться приблизно в 30-35 EUR, від аеропорту Зальцбурга до центру міста – приблизно 10 EUR.

Прямо на вулиці таксі не спіймати – «голосувати» можна хоч до посиніння, ніхто не зупиниться. А при поїздці в таксі на далеку відстань краще заздалегідь обумовити ціну з водієм.
Автомобільний транспорт. Там, де немає залізниці, вельми розвинено автобусне сполучення. У будь-якому аеропорту, на крупних вокзалах і в прокатних фірмах можна оформити оренду автомобіля. Основні умови – наявність водійських прав (бажано міжнародних) і кредитної картки (для оренди автомобіля марки ”Mersedes” ”E” або ”С” класу треба мати дві картки). Дійсні водійські посвідчення і права на водіння автомобіля майже всіх країн (але бажані міжнародні). Мінімальний термін оренди – три дні. Для іноземних автотуристів при перетині кордону митні документи на автомобіль не потрібні. Для автомобілів обов’язкова страховка (зелена картка).
Можлива оренда велосипеда.

Залізничний транспорт. Південний залізничний вокзал розташований в межах Відня.
Переміщення на комфортних потягах і швидко, і дешево, оскільки широко застосовуються пільгові тарифи. Австрійська федеральна залізниця відома точністю руху потягів.
Водний транспорт. Головні річкові порти: Лінц, Відень.