Греція

ОФІЦІЙНА НАЗВА: Грецька Республіка

Столиця — Афіни.

Місце розташування

Греція — держава на південному сході Європи, на стику Європи з Азією і Африкою, омивається Егейським, Іонічним і Середземним морями.

Клімат.

Греція входить у середземноморську кліматичну зону. Курортний сезон починається на початку травня. Самий жаркий час — липень і серпень. Температура повітря іноді піднімається до +38 … +40 ° С, але жара переноситься легко завдяки помірно-вологого клімату і легкому морському бризу. У зимовий час зазвичай йдуть дощі, іноді випадає сніг. Гірські райони центральної частини країни характеризуються помірно-континентальним кліматом.

Населення.

Чисельність — близько 10,6 млн осіб. Етнічний склад — 98% греки, 2% — інші.

Релігія.

Майже 95% населення Греції дотримується автокефального (незалежного) православного віросповідання.

МОВА — новогрецька. Для спілкування з іноземними туристами найбільш поширені англійська та німецька мови.

Час

Греція знаходиться з Україною в одному часовому поясі.

МИТНІ ОБМЕЖЕННЯ

Країна входить у Шенгенську зону. Для в’їзду необхідна дійсна віза. На кордоні можуть перевірити наявність грошей для перебування в країні. Готівкові мати необов’язково, можливо скористатися кредитною карткою або дорожніми чеками.

Ввезення і вивезення грошей і цінностей

Ввезення і вивезення валюти не обмежений. При в’їзді з території країн, що не входять в ЄС, суми понад 10 тисяч євро підлягають обов’язковій декларації. Золоті та ювелірні вироби також повинні обов’язково зазначатися в митній декларації.

Ввезення товарів

Особам у віці більше 18 років, що прибувають з європейських країн, що не входять в митну зону ЄС, дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет, або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 грамів тютюну; до 1 літра міцних спиртних напоїв (міцністю більше 22%) або до 2 літрів кріплених вин (міцність менше 22%), ігристого вина або столового вина — до 2 літрів; не більше 500 грамів кави або 200 грамів кавового екстракту; до 100 грамів чаю або 40 грамів чайного екстракту; до 50 мл духів і 250 мл туалетної води, а також товарів особистого використання з розрахунку 175 євро на одного дорослого і 90 євро — на дитину у віці до 15 років.

Товари понад зазначених лімітів обкладаються митом у розмірі 3,5% їх митної вартості плюс ПДВ (виняток становлять предмети спортивної амуніції і спорядження для активного відпочинку при умовах їх обов’язкового вивозу з країни).

Без відповідного дозволу заборонено ввезення наркотиків і нарковмісних препаратів, медпрепаратів, вогнепальної зброї і боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, порнографії, деяких харчових продуктів, рослин і квітів з ґрунтом, тварин і птахів, а також галантерейної і сувенірної продукції, виготовленої із зникаючих видів рослин і тварин.

C 1-травня 2009 року на територію країн Євросоюзу заборонено ввозити продукти, що містять м’ясо або молоко, в тому числі ковбасу, консерви, сало і навіть шоколадні цукерки. Заборона не поширюється на дитяче харчування і спеціальні препарати, необхідні для людей з певними хронічними захворюваннями (в цьому випадку продукти повинні бути ретельно упаковані, а їх вага не повинна перевищувати 2 кілограмів). У разі виявлення м’ясомолочних продуктів вони будуть конфісковані, а пасажиру доведеться сплатити штраф.

Вивіз товарів

Вивіз з Греції старожитностей, в тому числі каменів з археологічних розкопок, а також предметів, знайдених на дні моря, заборонений. При виявленні в багажі вони конфіскуються, а порушник зазнає кримінального переслідування. Дозволено вільне вивезення копій античних робіт, які продаються повсюдно.

Валюта.

З 1 січня 2002 року на всій території Греції введена в обіг нова Європейська валюта — EURO. В обігу знаходяться банкноти номіналом 500, 100, 50, 20, 10 і 5 EURO. EURO краще купувати перед поїздкою, щоб не втрачати час і відсотки на відпочинку. Банки відкриті з 08:00 до 14:00 (понеділок — четвер), в п’ятницю — до 13:00 і закриті в суботу та неділю.

Всі магазини, ресторани і готелі Греції приймають кредитні картки. Visa, MasterCard і EuroCard — найпоширеніші кредитні картки. Більшість банків має свої банкомати, де ви зможете отримати доступ до вашого рахунку, перевести в готівку гроші і перевірити баланс.

Кухня.

Грецька кухня надзвичайно різноманітна. Популярні страви з баранини і телятини, приготовані на вогні і на вугіллі. Для грецької кухні характерно широке використання лимонів, оливкової олії, прянощів, овочів, риби і морепродуктів.