Індія

ПРО КРАЇНУ

Місцерозташування

Індія, як країна, яка займає цілий півострів, має сприятливе фізико- та економіко-географічне положення завдяки своїм важливим морським і повітряним шляхам, які пов’язують країни Південно-Східної і Південної Азії з Європою та Африкою. Індія розташована повністю в Південній Азії. На сході країна – півострів омивається водами Бенгальської затоки, на заході – Аравійським морем. На заході і на північному заході Індія межує зі сходом Пакистану, на півночі з Афганістаном, на північному сході – з країнами – Китаєм і Непалом, на сході – з М’янмою, Бангладеш і Бутаном.

Індія займає весь півострів Індостан, який гігантським мисом вклинюється в величезні простори Індійського океану.

На півночі Індії від інших країн Центральної та Східної Азії відокремлюють Гімалаї – найвищі гори на нашій планеті. Це дає можливість акумулювати велику кількість сонця, тепла і вологи в одному місці. В Індії багато екзотичних рослин, які приносять користь людині.

 

Клімат

В Індії три сезони – жаркий, вологий і холодний.

Кращий час для подорожі по Індії залежить від місця, куди ви прямуєте. Індія – величезна країна: понад 3000 км. з півночі на південь і близько 2000 км. із заходу на схід. Висота над рівнем моря варіюється від 0 до 8598 метрів (Чогорі на півночі (на кордоні з Китаєм – 8611 м). Клімат відповідно дуже різноманітний. Коли в Гоа (на узбережжі Індійського океану) тільки відкривається пляжний сезон (листопад), в Гімалаях вже лежить сніг.

З іншого боку, липень – серпень, коли на півдні Індії дуже жарко і волого, найкращий час для подорожі по Ладаху (району, який лежить на Тибетському нагір’ї за великим Гімалайським Хребтом). У гірських районах температура повітря і погода сильно залежать від висоти над рівнем моря.

До Південної і Центральної Індії, рекомендується їхати в сезон з липня по вересень (дощі, волого, тепло + 25-30 * С) і з жовтня по березень (сухо, прохолодно + 20-25 * С), поганий сезон з березня по червень (дуже жарко, сухо + 35-45 * С).

 

Населення

Індія, напевно, дуже багатонаціональна країна. Досить сказати, що конституційними мовами країни оголошені: хінді, урду, англійська, панджабі, гуджарті, бенгалі, орія, маратхі, асами, Таміл, телугу, каннада, малаялам і санскрит (всього 14 мов, державний – хінді).

Особливо варто сказати про природний приріст населення Індії. У колоніальний період природний приріст населення був вкрай низький через високу смертність (в 1931 р середня тривалість життя була менш 27 років). Чисельність населення коливалася в межах 250 млн.

В результаті розвитку охорони здоров’я стався «демографічний вибух» тільки в період з 1951 по 1971 р.р. населення країни збільшилося на 190 млн. чоловік. Індія, перша з країн, що звільнилися стала проводити політику планування сім’ї під девізом «нас 2, у нас 2». Але це не дає великого результату.

 

МОВА

В Індії говорять на 447 різних мовах, 2000. діалектів. В Конституції Індії обумовлено, що хінді і англійська є двома мовами роботи національного уряду, тобто державними мовами. Крім того представлений офіційний список з 22 мов (scheduled languages), які можуть використовуватися урядами індійських штатів для різних адміністративних цілей.

 

Релігія

В Індії 80% населення сповідують індуїзм. Друга поширена релігія це іслам близько 13% послідовників. В Індії зародилися і існується буддиз, джайнізм та сикхизм. 2% населення є християнами.

Хоча міжрелігійні шлюби мало поширені, індійці вцілому толерантні до різних вірувань в країні .

 

Часовий пояс

Час в Індії випереджає київське на 3,5 години взимку і на 2,5 години влітку.

Індійське стандартний час (UTC + 05: 30)

 

Валюта

Індійська рупія – грошова одиниця Індіі. Складається з 100 пайс.

До 1916 року 1 рупія дорівнювала 16-й англійською пенсам (таким чином, золотий вміст дорівнювало 0,48816 г чистого золота).

1 індійська рупія (INR) прирівнюється до 0.42 гривня (UAH)

1 гривня (UAH) дорівняє 2.38 індійській рупії (INR)

 

Митні правила

Заборонено провозити: зброя, наркотичні речовини, рослини, насіння, фрукти, м’ясну, рибну або молочну продукцію, а також старовинні монети, золоті і срібні злитки. Безмитно в Індії можна провозити предмети особистого користування, до яких належать: особисті ювелірні вироби, подарунки на суму до 600 рупій, 200 сигарет (або 50 сигар), 2 л алкоголю.

Увага! Професійне фото- і відеоустаткування, комп’ютери і дорогі предмети слід вказувати в декларації або реєструвати їх після прибуття з письмовим зобов’язанням вивести їх на зворотному шляху. Реєстраційний список і предмети необхідно буде пред’являти при виїзді з країни. Ці процедури можуть виявитися досить тривалими і можуть відняти чимало часу як після прибуття, так і при від’їзді

Заборонено вивозити з країни: індійські рупії, шкури тигрів і інших тварин, вироби зі шкіри рідкісних рептилій, живі рослини, предмети антикваріату (яким понад 100 років), вироби зі слонової кістки. На ювелірні вироби необхідно мати чек. Під час реєстрації на рейс в Індії (на зворотному вильоті і на внутрішні рейси) обсяг ручної поклажі краще звести до мінімуму, так як огляд ручної поклажі в індійських аеропортах проводиться досконально і кілька разів. Відео- і фотоапаратура може бути також піддана особливо ретельному огляду.

Обов’язково зберігайте роздруківки авіаквитків для вильоту з Індії, тому що в будівлю аеропортів в Індії пускають тільки при їх наявності.

 
ВІЗА

 

C 01.12.2014 уряд Індії ввів туристичну візу по прибуттю (TVOA) дозволене Електронним Туристичним Агентством (ETA). Туристична віза в Індію буде оформлятися тільки після прильоту терміном перебування до 30 днів.

Для отримання візи по прибуттю необхідно заздалегідь оформити електронний дозвіл. Оформляється візовим відділом.

 

Терміни відкриття візи: 4-5 робочих днів

Тривалість перебування: 1 місяць

Консульський збір: 65 дол США

Тип візи: електронний дозвіл на отримання візи по прибуттю

Документи необхідні для відкриття візи

 1. заповнена анкета (всі пункти повинні бути розбірливими від руки або в електронному вигляді) .
 2. чітка кольорова фотографія на світлому фоні в електронному вигляді. Розмір 5х5 см, формат JPEG (розмір не менше 50 Кбайт, не більше 350 кбайт.)
 3. чітка кольорова копія першої сторінки закордонного паспорта в електронному вигляді тільки в форматі PDF (Розмір не менше 50 Кбайт, не більше 350 кбайт). Термін дії закордонного паспорта після прибуття до Індії має становити як мінімум 6 місяців і мати дві вільні сторінки.

 
КОРИСНІ ПОРАДИ

 

Харчування

Харчування в Індії характеризується тим, що знайти тут їжу не проблема – на кожному кроці відкриті кафе і закусочні, але далеко не скрізь тут можна знайти звичну європейську їжу (місцеву їжу, в яку додається безліч гострих спецій, зможе витримати не кожен шлунок). Тому в місцевих закладах доцільно просити, щоб вам подали блюдо без спецій.

До послуг туристів:

 • бходжаналаі і дхаби (в цих дешевих індійських закусочних можна покуштувати таку просту їжу, як сочевичний суп і овочеве каррі);
 • індійські ресторани (вони поділяються на вегетаріанські та невегетаріанское);
 • ресторани люкс (тут можна поласувати класичними індійськими стравами найкращої якості, тому вони, за індійськими стандартами, дуже дорогі);
 • туристичні ресторани (вартість страв у них досить висока, а якість продуктів часто залишає бажати кращого);
 • заклади, де можна замовити страви міжнародної кухні швидкого приготування, наприклад, бургери (без яловичини), піцу або Бхаджа (смажені овочеві пиріжки на основі нутового борошна).

Популярними напоями в Індії є чай (найчастіше в нього додають кардамон і імбир), кава, фруктові напої (мангові, лимонні, яблучні), сік цукрового очерету, ласси (цей напій готують із збитого кислого молока з додаванням або цукру, або солі, або фруктів), пиво, toddy (пальмова вино).

В Індії можна придбати шотландське віскі (Seagram’s Hundred) і індійський ром, смак якого досить солодкий і своєрідний.

 

МАГАЗИНИ ТА ШОПІНГ

Індія – справжній рай для покупців. Барвисті індійські базари пропонують величезний вибір ремісничих виробів: вироби з срібла, сувеніри з сандалового дерева, бронзи, кашмірські килими, шалі з шовку, індійський чай. При покупці ювелірних виробів вимагайте сертифікат якості, тільки при наявність такого документа, Ви зможете повернути або обміняти куплений товар.

 

БЕЗПЕКА

Індія – безпечна країна, але, тим не менш, в місцях великого скупчення народу і, особливо, у великих містах, де процвітає дрібне злодійство, бути обережним необхідно:

 • намагайтеся не подорожувати по Індії поодинці (що для жінки категорично заборонено). Якщо не плануєте провести всю відпустку на території свого готелю, то найкращим варіантом буде переміщення по території Індії в складі екскурсійної групи або в супроводі місцевого гіда. Нічні прогулянки по вулицях міст Індії слід виключити.
 • жінки, як уродженки Індії, так і іноземки, відчувають деякий небажаний чоловічий інтерес від простого розглядання до настирливих коментарів в людних місцях і транспорті. Одягайтеся скромніше і уникайте одягу, яка може спровокувати чоловіків на неналежні вчинки.
 • на випадок можливої ​​крадіжки, не зайвим буде носити з собою не сам паспорт, а копію його листків
 • в хороших 4 * – 5 * готелях крадіжок, як правило, немає, але, тим не менш, гроші рекомендується зберігати тільки в сейфі. За пропажу речей з номера адміністрація готелю відповідальності в більшості випадків нести не буде
 • не слід подавати численним жебракам і жебракам, яких не злічити біля виходу з готелю і в місцях скупчення народу. Хто подає що-небудь, хай зовсім небагато, стає потенційною жертвою місцевої общини жебраків. Буде не тільки надзвичайне важко звільнитися від них, але крім цього, «потенційну жертву» стануть передавати як естафетну паличку від однієї групи жебраків до іншої.

 

ТРАНСПОРТ

В Індії для пересування по країні доступні як стандартні, так і не дуже стандартні види транспорту – від державних і приватних автобусів і розгалуженої мережі залізниць до літаків лоу-кост сегмента і екзотичних для  туриста рикші.

В Індії добре розвинений залізничний транспорт. На великих вокзалах є окремі каси для туристів, де можна купити квитки без черги за спеціальною туристичною квотою (якщо ви розраховуєтесь за квиток рупіями, потрібно надати квитанцію обмінного пункту або чек з банкомату).

Автобуси – дуже популярний в Індії вид громадського транспорту, і набагато зручніший, ніж потяги (особливо на далекі відстані): автобуси ходять частіше, квиток на проїзд в них коштує дешевше. Державні автобуси відправляються за розкладом від офіційних автобусних станцій і вокзалів, квитки на них можна купити в касі і у контролера в салоні. Розклад руху державних автобусів можна знайти на вокзалах і станціях. Вартість залежить від дальності поїздки, і повинна уточнюватися в касі в кожному окремому випадку (в середньому – близько 1 рупії за 1 км). Квитки можуть бути написані від руки або являти собою чек міні-касового апарату. Приватні автобуси відправляються як від державних вокзалів, так і від власних станцій. Вони курсують за власним розкладом, і в дорозі роблять санітарну зупинку кожні 3 години. Приватні автобуси бувають різних видів, в тому числі туристичні (з м’якими сидіннями і водою, що входить у вартість квитка і нічні автобуси – «Сліппер – баси» (з 2-ма ярусами місць – нижніми сидячими і верхніми лежачими), складають конкуренцію поїздам. Квитки на приватні автобуси продають в туристичних офісах (там же – розклад руху) або в салоні автобуса. Вартість квитка – залежить від відстані, від декількох десятків до декількох сотень рупій.

Таксі

Державні таксі, як правило, чорно-жовті і чорно-зелені старі авто Ambassador, чорні, жовті і білі машини Tata і джипи Mahindra (з блакитною смугою і написом tourist), що належать міністерству туризму Індії. Приватні таксі – машини Ambassador білого кольору або маленькі Tata. Про ціну поїздки з водієм потрібно домовлятися до посадки, торг вітається. У туристичних таксі є приблизний прейскурант вартості поїздки, яка залежить від відстані, торг недоречний. Таксі можна взяти на стоянках (приватних і державних), замовити з готелю. З аеропортів та з вокзалів можна виїхати на державному таксі, каси яких в обов’язковому порядку розташовані неподалік від виходу. Це так звані Prepaid Taxi – таксі за попередньою оплатою. Ви оплачуєте проїзд, берете квитанцію для водія (але не віддаєте йому в руки до закінчення поїздки!), який не має права просити додаткову суму грошей за проїзд. Також відразу попередьте водія, що вояж по магазинах його друзів і родичів не входить у ваші плани.

Автентичний індійський громадський транспорт – рикші. Рикші бувають мото-, вело- і бігові (збереглися тільки в Калькутті). Велорикша являє собою невеликий двоколісний двомісний екіпаж, прикріплений до велосипеда. Подібний транспорт може бути зручний тільки для оглядової прогулянки в пішохідній зоні якого-небудь старого міста. Моторикша – триколісний модифікація моторолера фірми Bajaj Auto, з кабіною для пасажирів, що нагадує широко популярний в Азії тук-тук. Ціна поїздки на моторикші зазвичай становить половину або навіть 2/3 вартості поїздки в таксі. Про ціну потрібно домовлятися заздалегідь. Деякі моторикші оснащені лічильниками, частіше ціна поїздки по певному маршруту вказана в прейскуранті в кабіні. Моторикші також представлені в вантажний і громадської модифікації (аналог тайського «сонгхтео»), в Індії вони називаються «темпо». Темпо більше моторикші, має 2 дерев’яні лавки в кузові і вміщує від 6 чоловік. Ціна проїзду фіксована. Рикші всіх видів можна взяти у туристичних визначних пам’яток або «зловити» на вулиці.