Італія

Географічне розташування: розташована в басейні Середземного моря й включає в себе Аппенінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп, острови Сицилія, Сардинія й ряд дрібних островів. Італія має зовнішні сухопутній кордон із Францією, Швейцарією, Австрією, Словенією, і внутрішній кордон з державою Сан-Маріно, і містом- державою Ватикан (3,2 км.), який знаходиться всередині Риму.

Столиця: Рим

Територія (площа): 301 230 кв. км.

Клімат: можна виділити 3 кліматичні зони: в районі навколо Мілана – помірковано-теплий, прохолодна зима і спекотне літо; в гірських районах (Аппеніни і Альпи) зима холодна і тривала, літо прохолодне і коротке; на решті території зима м’яка, а літо спекотне і сухе. На півдні материкової частини і на островах клімат субтропічний.

Часовий пояс: мінус 1 година (за київським часом).

Населення: 57 млн. чоловік.

Релігія: католицизм, приблизно 98 %.

Центр католицького світу – місто-держава Ватикан (в ньому розташована резиденція Папи Римського Іоанна Павла Другого). Він знаходиться в межах італійської столиці Рима, на пагорбі “Монте-Ватикано”. Ватикан був утворений як самостійна держава в 1929 році відповідно до Латеранські угоди між італійським урядом і Папою Римським.

Офіційна мова: італійська.

Грошова одиниця.

1 січня 2002 року офіційною валютою Італії став Євро. У зверненні ходять монети по 1, 2, 5, 10, 20, і 50 центів і по одному і два євро. А також банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро.

Ви можете обміняти валюту в банках, в пунктах обміну валюти, на пошті, в готелі і в аеропортах. Пункти обміну в аеропортах працюють цілодобово, але змінюють за невигідним курсом.

При обміні грошей вам потрібно паспорт. Максимальна сума одноразової обміну – 500 євро. Перед операцією уточніть, яку комісію візьме з Вас банк або обмінний пункт. Її розмір може досягати до 10% від суми. Міняти гроші краще в банках, тому що вони стягують найменшу комісію. Банки працюють з понеділка по п’ятницю. Вони відкриті з 8:30 до 13:30 і з 15:00 до 16:30.

В Італії можна обміняти досить обмежений список валют. Найпоширеніша валюта для обміну – долар.

У цій країні можна розплачуватися як готівкою, так і картками, дорожніми чеками та іншими елементами системи безготівкового розрахунку. Однак, якщо Ваша одноразова покупка перевищує 1000 євро, то розплачуватися доведеться тільки за безготівковим розрахунком.

В Італії вживають усіх поширені кредитні картки. Ресторани, готелі, магазини і торгові центри приймають Visa, American Express, Mastercard, Diner’s Club і Carte Blanche. На більшості бензоколонок доведеться платити готівкою. Будьте уважні: у сільських районах приймають в основному тільки готівкові гроші.

 

Віза

Термін оформлення візи 10 робочих днів.

Вартість візи:

Для дорослих – 60 євро (35 консульський, 25 візовий збір)

Діти які вклеєні в паспорт батьків (до 16) зі своїм проїзним документом (до 18 років), пенсіонери (за наявності пенсійного посвідчення) – оплачують 25 євро (візовий збір).

Студенти до 21 року (денна форма, що не працюють) – 25 євро (візовий збір).

 

Посольство Італії в Україні

Адреса: 01901, Київ, вул. Ярославів Вал, 32-б

Тел .: + 38-044-230-31-00 (01, 02)

Факс: + 38-044-230-31-03

Робочі години:

Пт. – Чт. – 9:00 – 14:00, 15:00 – 17.30

Пунктів. – 9: 00-13: 20, 14: 30-16: 00

E-mail: ambasciata.kiev@esteri.it,

ambkiev@ambital.kiev.ua,

visaitalkiev@utel.net.ua

 

Візовий центр Італії

Адреса: 01024, Київ, Круглоуніверситетська, 3-5

Телефони довідкової служби Візового центру Італії:

Тел .: +38 (044) 220 32 00 (Пн-Пт з 8.30 до 18.30)

Факс: +38 (044) 220 32 04

 

 

Поради для туристів


Транспорт:
 має розвинену систему автомобільних шосе, особливо в північній частині країни. Міжнародні аеропорти знаходяться в Римі, Мілані, Болоньї, Неаполі, Пізі і Венеції.

 

Шопінг і магазини

Невеликі магазини зазвичай працюють шість днів на тиждень: з понеділка по суботу. У неділю і в першій половині дня понеділка вони зазвичай закриті. Великі торгові центри відкриті щодня. Зазвичай магазини відкриваються в 8:00 – 9:00 ранку. З 12:30 – 13:00 до 15:00 – 16:00 вони закриті на сієсту. Потім працюють до 20:00 вечора. У серпні багато з них, особливо невеликі, йдуть у відпустку на кілька тижнів.

У міських магазинах можна легко розплачуватися кредиткою картою. Однак в невеликих містечках і селах часто приймаються тільки готівку. Згідно із законом, готівкою можна оплачувати суми не перевищують 500 євро.

У багатьох магазинах Італії працює система Tax-Free, завдяки якій можна заощадити 12-15% від вартості товарів. Це система повернення податків на товари, куплені НЕ жителями Євросоюзу, які вони вивозять з країни. Такс-фрі поширюється і на товари в сезон розпродажів. Однак будьте уважні: мінімальна сума одноразової покупки повинна становити не менше 154,94 євро. Такс-фрі діє 3 місяці з дати покупки.

Що необхідно зробити, щоб отримати податкове вирахування:

 1. Купуйте в магазині зі знаком Global Refund Tax Free Shopping. Якщо такого знака немає, то запитайте продавця, чи можна оформити такс-фрі. Чек TAX FREE CHEQUE Global Refund оформляється у касира або в відділі обслуговування клієнтів магазину по закордонному паспорту. Перевірте, що Ваші дані в чеку заповнені вірно і повністю. Повинні бути вказані ім’я, прізвище, країна проживання, адреса і номер паспорта. Простежте, щоб касовий чек був прикріплений до бланку Global Refund. Повинна бути проставлена ​​сума повернення ПДВ, а сума покупки дорівнює сумі касового чека.
 2. Збережіть упаковку, всі ярлики і цінники, і не користуйтеся покупками до перетину кордону. Радимо не пакувати ці речі до проходу митниці, тому що співробітники митного контролю аеропорту попросять Вас показати їх разом з чеком.
 3. В офісі митного контролю попросіть співробітників поставити штамп про вивіз товарів на чеки.
 4. Отримати Tax Free можна в аеропорту, пункті Tax Free cash Refund. Пред’явіть чек такс фрі з відміткою митниці, чек на товари і паспорт. Зазвичай ці пункти знаходяться поруч з магазинами Duty Free.

Чи не хочете отримувати повернення готівкою – запечатайте документи в конверт Tax Free з відміткою митниці і опустіть його в спеціальний ящик tax-free. Гроші надійдуть на кредитну карту, номер якої зазначений в документах.

Найбільш нетерплячі можуть отримати повернення готівкою до виїзду з країни, скориставшись послугою Downtown Cash Refund.

 

Митні правила: немає ніякого особливого огляду, не потрібно ніякої спеціальної декларації при в’їзді або при виїзді. При покупці на суму більше ніж $100 у магазинах можна оформляти чеки “Текс фрі”, а при виїзді з країни Вам повернуть 11-15% від вартості покупок.

В Італії існують обмеження на ввезення і вивезення тварин, зброї, валюти, і деяких товарів.

 

ВВЕЗЕННЯ

 1. Готівкову іноземну валюту можна ввозити без обмежень. Проте, якщо сума становить понад 12 500 євро, то її необхідно задекларувати письмово. Інакше 40% від суми, що перевищує 12 500 євро, буде вилучено співробітниками митниці. Повернути гроші вийде тільки після сплати штрафу.
 2. Тютюнові вироби та алкоголь можуть ввозити тільки особи старше 17 років і тільки для власного користування. В Італії дозволено ввозити 50 сигар, 100 сигарил, 200 сигарет, 250 грамів курильного тютюну, 1 літр алкоголю міцністю вище 22 градусів, 2 літра фортецею до 22 градусів і 2 літри вина.
 3. У країну можна ввозити до 50 мл духів або 250 мл туалетної води.
 4. В Італії дозволено ввозити 500 г кави або 250 г кавового екстракту; 100 г чаю або 40 г чайного екстракту.
 5. C 1-травня 2009 року в Італії заборонено ввозити продукти, які містять м’ясо або молоко. Під заборону не потрапляють дитяче харчування і спеціальні препарати, які необхідні для людей з хронічними захворюваннями. Ці продукти необхідно ретельно упакувати. Важити вони повинні не більше 2 кілограмів.
 6. Чи можна безмитно ввозити інші товари, якщо вони не призначаються для продажу, а їх загальна вартість становить не більше 175 євро (для осіб до 15 років – 90 євро). На особисті речі ця умова не поширюється.
 7. Крім особистих речей, в Італію, можна ввезти одну дошку для серфінгу, одну відеокамеру, один велосипед, один магнітофон, один човен (можна моторну), один радіоприймач, одну байдарку, дві тенісні ракетки, дві пари лиж, два фотоапарати і прикраси .
 8. Якщо ви ввозите предмети, які виготовлені з тварин або рослин, що охороняються Конвенцією СІТЕС, наприклад, корали або вироби зі шкіри рептилій, потрібен спеціальний сертифікат.
 9. Якщо ви ввозите в Італію собаку або кішку, то на кожну тварину повинен бути виписаний ветеринарний сертифікат, в якому будуть відомості про стан здоров’я тварини, а також і наявність щеплень від сказу. Важливо, що вакцинувати тварину від сказу потрібно мінімум за три тижні, але не більше ніж за 11 місяців до видачі сертифікату. Якщо ви ввозите тварин або рослини, які знаходяться під захистом Конвенції СІТЕС, то необхідно придбати спеціальний дозвіл.
 10. Якщо ви ввозите в Італію вогнепальну або холодну зброю, тоді вам буде потрібно дозвіл органів поліції. Без такого документа, зброя буде поміщено на безкоштовне зберігання в митниці.

 

ВИВЕЗЕННЯ

 1. Якщо предмет, який ви вивозите, представляє історичну або художню цінність, а вік його перевищує 50 років (для антикварних меблів – 100 років), буде потрібно спеціальний дозвіл Експортного управління міністерства національного надбання Італії.

Якщо ви вивозите інші предмети мистецтва, то у вас повинні бути дві фотографії предметів мистецтва, а також свідоцтво учасника про те, що його творіння не охороняється державою як національне надбання.

 1. З Італії можна вивозити будь-яку кількість валюти. Однак, якщо сума, що вивозиться понад 12 500 євро, знадобиться декларація.

Увага!

Італійські комуни Лівіньо і Кампіоне не належать до митної зони ЄС. Для них встановлені окремі вимоги, в тому числі по межах безмитного ввезення та вивезення товарів.

 

Кухня: перша страва італійської кухні – це спагетті або інший вид макаронних виробів, приготованих одним із багатьох способів. Другі страви: Ньоккі – галушки. Паппарделле – лапша, нарізана широкими смужками. Тортелліні – маленькі квадратні пельмені. Пеннє – товсті короткі макарони у формі ромбика. Тальяттелє – плоска довга лапша. Феттучіні – тонка лапша. Продукти моря дуже популярні в Італії і їх можна знайти в меню багатьох ресторанів і кафе.

 

Туризм: Рим – місто, у яке ведуть усі дороги, місто на сімох пагорбах, усе це Рим – місто з багатовіковою історією. Усе минуле нинішньої Італії сплелося в ньому, від часу становлення Римської Імперії, до наших днів. Важко порахувати всі пам’ятники, храми, арени, але можна зрозуміти його велич і усвідомити всю його красу. Деякі люди говорять, що не можна зрозуміти Італії, не побувавши в її серці – Римі. Мілан – законодавець європейської моди – це ще одне обличчя багатоликої Італії. Це ще й і місто мистецтв. З іншого боку, особлива архітектурна зовнішність Мілана робить екскурсію по ньому незабутньою. У Флоренції від заснування збереглося немало вузьких середньовічних вулиць з будинками-фортецями, але все таки переважають пам’ятники архітектури Відродження – епохи його найвищого розквіту. Скарбами мистецтва і пам’ятниками багатовікової історії Флоренція привертає до себе численних туристів зі всіх країн світу.

 

Розваги: Італія – Батьківщина карнавалу, який переважно проводиться в містах, супроводжуючись маскарадом, веселими іграми та сміхом. Італійці люблять процесії, спектаклі, карнавали. У цьому народному святі прослідковуються як древні дохристиянські корені, так і віяння нового часу (наприклад, ритуальне спалювання опудала і розповсюдження карикатурних масок відомих політичних діячів та персонажів казок).Італія – Батьківщина карнавалу, який переважно проводиться в містах, супказок).