Ізраїль

Ізраїль – справді унікальна країна. Її багатство є не тільки в різноманітності природних і кліматичних ресурсів, але й в духовній глибині. Кожен обирає для себе свій відпочинок: пізнавальні, екскурсійні та індивідуальні тури, паломницькі тури, подорожі до Ізраїлю на вихідні, пляжні тури на Червоне море, оздоровчі програми, лікування тощо. Кожного року до Ізраїлю приїжджають тисячі туристів і мандрівників, щоб доторкнутися до святинь і побувати там, де тисячі років назад відбувались події Біблейської історії. Той, хто хоча б раз ступив на Землю Обітовану, не зможе залишитися байдужим і обов’язково повертається знову. Держава загальною площею 20 770 км² знаходиться на південному заході Азії, на східному узбережжі Середземного моря. На півночі Ізраїль межує з Ліваном, на південному сході – із Сирією, на сході – з Йорданією, на південному заході – з Єгиптом.

Рельєф країни достатньо різноманітний – на заході, вздовж узбережжя Середземного моря, тягнеться родюча Прибережна рівнина, на південному сході – Голанські висоти, на сході – гірські ланцюги Галілеї і Самарії, а також улоговини Йорданської долини і Мертвого моря. Південну частину займають країни займають пустелі Негев і Арава. Найвища точка держави – гора Хермон (2224 м) на півночі, найнижча – Мертве море.

Північні гірські райони Ізраїлю багаті на соснові лісі, із безліччю струмків і водних джерел. Південь країни засушливий. Основне водне джерело Ізраїлю і природній резервуар – озеро Кінерет, яке дає до 60% усієї прісної води.

В Ізраїлі є десятки як великих, так і малих природних парків, які знаходяться під охороною. До найбільш відомих належать заповідники в Галілеї, на Голанських висотах і декілька заповідників на півдні країни – між Беєр-Шевою і Ейлатом, і район узбережжя Мертвого моря.

В Ізраїлі типовий субтропічний середземноморський клімат. Літо довге, спекотне і сухе, зима тепла і дощова. Кількість загально річних опадів є максимальною на півночі країни і поступово зменшується до півночі.

На Святій Землі ви можете відвідати стародавній Єрусалим та Стіну Плачу, Мечеть Омара і храм Гробу Господнього. Ви зможете побувати в Хайфі, де стоїть дивовижний Бахайський храм. А також  побувати в Вифлеємі та Назареті, де родився і жив Ісус Христос. ВІдвідаєте пустелю Негев і побуваєте на березі Мертвого моря. Відпочинок в Ізраїлі важко уявити без відвідування цього унікального природного заповідника. Рівень його поверхні на 400 м нижче рівня світового океану, а концентрація солей в десять разів перевищує звичайну морську. Западина Мертвого моря – найнижче місце на землі, воно містить більше мінералів, ніж будь-яка інша природна водойма .Ніяка риба не може існувати в цій пересоленій воді. Воно поповнюється водами річки Йордан і мінеральних джерел У кожному літрі води Мертвого моря міститься 320 грамів солей та мінералів. Шовковиста, чорна і густа грязь, що в багатьох місцях покриває його дно, також багата цілющими мінералами і використовується не тільки як цінний лікувальний препарат, але і як природна косметична мазь.
Ізраїль – це також і  сучасна країна, яка пропонує всім бажаючим тури на любий смак.

Ізраїль – невеличка країна. То ж  переїзд  не забере багато часу і не викличе втоми.  Ви назавжди залишитесь зачаровані цією святою та вічно прекрасною землею.
Держава  Ізраїль

Форма правління: парламентська демократія

Столиця: Єрусалим

Площа: 21.643 кв. км

Населення: 7 млн. чоловік

Віросповідання: 76.5% євреї, 16% мусульмани, 2% християни, 1.5% друзи.

Державна мова: іврит, арабська

Валюта: новий ізраїльський шекель

Межнародний телефонний код: 972

Інтернет-домен: il

 

Ізраїль – країна Близького Сходу, що знаходиться на вузькому клаптику суші, який з’єднує Азію з Африкою.

Ізраїль – развинута країна, розташована в регіоні, для якого характерні географичне та кліматичне розмаїття. На півночі –  засніжені гори,  на півдні  – випалені сонцем пустелі; а поруч з уквітчаними сучасними містами – безлюдні простори. В Израиле – країні з багатим історичним минулим, на святому місці для трьох  релігій, є чимало історичних пам’ятників і релігійних святинь.Клімат країни сприяє можливості подорожувати 12 місяців у році.

 

Державна символіка

Прапор  Ізраїля – це дві блакитні полоси на білому полі, з зіркою Давида між ними.

Гімн – «А-Тіква» («Надія»). Слова написав поет Нафталі Герц Імбер, музика – народна румунська пісня. В 1933 году «А-Тіква» було обрано гімном сіоністського руху, а з проголошенням Держави Ізраїль стала національним гімном країни. Однак кнесет визнав цю пісню в якості офіційного гімну лише в 2004 році.

Символом  Ізраїля є мінора (семисвічник), яка пов’язує нову Державу Ізраїль з його блискучим минулим .

 

Форма правління

Очолює державу президент, але його роль швидше символічна й репрезентативна. Фактично країною керує орган законодавчої влади (кнесет), орган виконавчої влади (уряд), а також органи судової влади.

Законодавча влада  представлена кнесетом (парламент), що налічує  120 парламентарів, які обираються раз в чотири роки на загальних виборах. Кнесет вводить закони, приймає політичні рішення, обирає президента і уряд а також контролює його діяльність.

Роль виконавчої влади відіграє уряд, який відповідає за виконання законів, прийнятих кнесетом, і за правильне управління державою. Прем’єр міністр – є членом кнесета, який формує уряд. Від моменту заснування Держави Ізраїль жодна партія не отримала в кнесеті абсолютну більшість. Тому всі уряди в Ізраїлі були й залишаються  коаліційними.

Юридична влада на чолі з Верховним Судом відповідає за підтримку законності в країні. Окрім цього в країні діють: суд по трудових питаннях, військовий суд та релігійні суди.

 

Економіка

Економіка Ізраїля – це історія успіху. Хоча країна практично не має природних ресурсів та незважаючи на війни,  Ізраїль належить до числа самих процвітаючих країн світу. Найсуттєвішими причинами економічного процвітання – це іноземна допомога та кваліфікована робоча сила. Спочатку Ізраїль в основному імпортував цитрусові, а також алмази и деякі промислові продукти. Сьогодні основну частину экспорта складають продукти високих технологій в самих різних областях, таких, як електроніка, програмне забезпечення, комп’ютери, оптика, засоби комунікацій та медичне обладнання.  До числа інших процвітаючих областей економіки належать: фармацевтика, хімічна промисловість, туризм, військова промисловість.

 

Населення

Населення Ізраїля налічує близько 6.9 млн. чоловік.

Найбільш характерною рисою населення  – є його різноманітність. Окрім головного критерію поділу  на євреїв (80%) и арабів (20%) існує ще багато інших критеріїв. Так, наприклад, євреї поділяються на релігійних і світських. Також і араби в свою чергу на: мусульман, християн і друзів. До того ж тут  живуть невеликі етнічні та релігійні групи, такі, як черкеси та самаритяни.

З моменту проголошення Держави Ізраїль – його населення збільшилось майже в десять разів, в основному за рахунок іміграції євреїв з усіх куточків світу. Сьогодні Ізраїль – густонаселена країна, навіть якщо в деяких її районах густота населення невисока.

 

Мова

Державними мовами в Ізраїлі є іврит та арабська. Англійська – основна мова,що використовується для спілкування з зовнішнім світом. Більшість ізраїльтян володіють англійською і, як правило, вуличні знаки та надписи продубльовані англійською.

Іврит – найпоширеніша мова,якою розмовляє близько шести мільйонів осіб.

Державні мови та англійська – є обов’язковими предметами в школі.

Гроші
Офіційна валюта – новий шекель (NIS). Один шекель = 100 агорот,( “агора” ). 1 USD = 4,3NIS . В обігу є банкноти в 200, 100, 50 и 20 шекелів, монети номіналом 1, 5 и 10 шекелів, а також 50, 10 і 5 агорот. Ввіз в країну місцевої та іноземної валюти необмежено. Обмін валюти здійснюється в банках та обмінних пунктах, в готелях і на пошті. Більшість банків відкриті з неділі по четвер з 08:30 до 12:00 і в неділю, вівторок, четвер з 16:00 до 18:00. Перед єврейським святами банки працюють з 08:30 до 12:00. Шекелі можна обміняти на іноземну валюту в банках аеропорта  не більше 500 USD або в еквіваленті на іншу валюту. Шекелі, що перевищують вказану суму і залишились в туриста після відвідання Ізраїля (не більше 5000 USD ) можна обміняти при пред’явленні квитанції банку, яка підтверджує їх отримання шляхом обміну іноземної  валюти.

КРЕДИТНІ КАРТИ

В Ізраїлі розповсюджені основні види кредитних карток (American Express, Diner’s Club, Visa, Mastercard/ Access/ Eurocard). З карток Visa або Mastercard/ Access/ Eurocard можна знімати кошти в відділеннях відповідних банків або в  банківських автоматах. Туристи мають право відкривати рахунки в шекелях або  валютні рахунки в банку.

Свята
Єврейські святкування відбуваються за місячним календарем, тому щороку свята припадають на різні дні григоріанського календара. Вони починаються, як і субота (“шабат”), після заходу сонця ввечері попереднього дня і закінчуються точно через добу після заходу сонця наступного дня. В святкові дні і в суботу всі громадські заклади, міністерства, офіси та магазини закриті. Не працює громадський транспорт. Відкриті  ресторани, кінотеатри, нічні клуби, дискотеки. Мечеті і Храмова гора в дні Рамадана доступні лише для мусульман.

Кухня
Місцева кухня відрізняється багатством і різномаїттям. Є багато різних ресторанів: китайські, російські, французькі, індійські, мароканські. Обов’язково скуштуйте національні блюда – фалафель в піті або “рибу Святого Петра”. Ізраїльським делікатесам  присвоєно – “єрусалимські”. Перш за все, це “меорав єрушалмі” (єрусалимське жарке)  з різними видами курячого м’яса: грудинка, пупок, серце и печінка.  Все це  приправлено цибулею і “фірмовими добавками”, які в кажному куточку країни – інші.
КОШЕРНА ЇжА
Ритуальні єврейські закони забороняють їсти блюда з свинини чи ракоподібних. Окрім цього, молочні та м’ясні страви необхідно готувати й подавати окремо. Такі стави і називають  кошерними. Кошерність їди дотримується в більшості готелів, ресторанів та супермаркетів, але в багатьох районах країни працюють також некошерні ресторани і магазини.

Шопінг
Більшість магазинів працюють з неділі по четвер з 09:00 до 19:00, в п’ятницю до 14:00. Деякі мають обідню перерву  13.00 – 16.00. Великі торгівельні центри: У будні відкриті з 08:00 до 22:00.

АНТИКВАРНІ ВИРОБИ
Антикварні вироби, виготовлені до 1700 р., визначені діючим законодавством як предмети ручної роботи. Їх можна вивозити з Ізраїля тільки на основі письмового рішення директора управління . При цьому до продажної ціни додається 10% податку на експорт.

Мова
В Ізраїлі дві державні мови – іврит і арабська. Значного поширення як розмовна – отримала російська мова. Назви вулиць, дорожніх знаків дублюється на івриті, арабській та англійській мовах.

Що цікавого побачити в Ізраїлі:

Тель-Авів – місто гарного настрою та приємного відпочинку

Багато бувалі мандрівники радять починати своє подорож по Ізраїлю саме з цього міста, культурного та економічного центру всієї країни. Природно, ваш вибір може варіюватися від мети вашої поїздки, наприклад, якщо ви цілеспрямовано їдете поправити своє здоров’я, то вас, напевно, більше зацікавлять готелі поблизу Мертвого моря або Ейлата.
Але, по правді кажучи, в таких місцях швидко стає нудно, і вже буквально через 3 дня вам захочеться чогось новенького, тому в таких випадках, можливо, слід розглядати якісь компромісні варіанти, щоб і здоров’я поправити, і, як мінімум, встигнути поїздити по екскурсіях.

Так що варто посмитися в знаменитому Тель-Авіві? Перше, що тут важливо відзначити, це ідеальне місце для тих мандрівників, які просто приїхали познайомитися з новою країною, чужою культурою і насолодитися неспішним, але захоплюючим відпочинком.

Тут ви не знайдете такого релігійного трепету місцевого населення, як наприклад, в Єрусалимі, а під час шабату (релігійне свято, який проходить кожен вечір п’ятниці і суботи) місто не вимирає, а продовжує жити своїм насиченим життям.

Але, не смлячись на все це, навіть тут ви обов’язково відчуєте дух унікальної історії священного держави, в простий і ненав’ясливій формі. Обов’язково відвідайте стару частину міста, Яффо, тут ви зустрінете велику кількість церков і мечетей, зможете помилуватися безліччю старовинних будівель.

Не забудьте відвідати порт Яффо, з якого, власне, і починався колись все місто, а для тих, хто знайомий з легендою про красуню Андромеди, врятованої сміливим Персеєм, буде цікаво провести час біля Скель Андромеди».

Обов’язково побувайте на Блошиному ринку, звідти ви зможете привезти додому самі колоритні і цікаві сувеніри за досить доступними цінами. А якщо ви захоплюєтеся шиттям або хенд-мейд, то обов’язково відправляйтеся на вулицю Nahalat Binyamin, де ви знайдете величезну кількість магазинчиків з тканинами, біжутерією та різними виробами.
Не забудьте відвідати нічну набережну міста, а якщо ви хочете провести ночі весело і активно, то вирушайте в найбільш грандіозні і модні нічні клуби, які розташувалися в старому Яффо і молодіжному районі Флорентин.

Єрусалим

Сказати, що однозначно варто відвідати в Єрусалимі, звичайно, важко, але все-таки існує певний список пам’яток, які є обов’язковими для кожного мандрівника, який відправився в Ізраїль.

Природно, на першому місці розташувався Старе місто, саме тут і туляться всі головні святині міста, та й, мабуть, всієї країни. Це і Храмова Гора, а також всесвітньо відома Стіна Плачу, куди приїжджають люди зі своїми найпотаємнішими бажаннями і молитвами, Храм Гробу Господнього, а також мечеть Аль-Аска для мусульман.

Якщо ви не відчуваєте трепету перед святими місцями, то можете просто погуляти по барвистим кварталах Старого міста – вельми колоритні і незвичайні місця.

Також можете відвідати Біблійний зоопарк, в якому зібрано близько 200 видів рідкісних і зникаючих тварин. Якщо ви хочете відчути ритм життя місцевого населення, то обов’язково вирушайте на ринок Махане Єгуда, де вам запропонують самі свіжі овочі і фрукти, унікальний текстиль і одяг, посуд і вина, місцеві спеції і шаурму, а місцеві продавці будуть постійно торгуватися і вигукувати свої ціни.
Як пізнавально програми, не забудьте відвідати Музей Ізраїлю з його багатющою колекцій у більш ніж 500 тисяч експонатів.
Мертве море

Ну, хіба можна побувати в Ізраїлі і не відправитися цікавий і загадкового Мертвого моря? Приголомшливий вигляд, який вам відкриється на узбережжі не передати словами, це варто побачити. До того ж, всім відомо, що цей унікальний заповідник славиться своїми цілющими водами і грязями, на основі яких створені цілі оздоровчі програми і комплекси в місцевих СПА і медичних центрах.

Можна приймати грязьові і водні процедури самостійно, але важливо не забувати про правила безпеки: у водах Мертвого моря можна проводити не більше 20 хвилин не частіше 2-х разів на день. Попередньо можна намазатися цілющою гряззю, а через 15-20 хвилин піти її змивати в море, головне, не перестаратися, інакше користь легко може завдати шкоди.

На закінчення хотілося б відзначити наступне: Ізраїль – це саме та країна, яку хочеться відвідувати знову і знову, з кожним разом розкриваючи для себе нові смовижні місця, яких тут предостатньо, будьте впевнені. Вирушайте в Ізраїль і переконайтеся в цьому самі!