ОАЕ

Офіційна назва країни  Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ)
Столиця – Абу-Дабі.
Населення
– 2,5 млн. осіб.
Офіційна мова – арабська, але в туристських центрах масово розмовляють англійською.
Релігія. Переважає іслам.

Час. Випереджає київський на 1 годину.

Святкові і неробочі дні.
Єдині постійні свята:1 січня – Новий рік і 2 грудня – Національний день.
Решта святкових днів пов’язана з місячним календарем.
Вихідні дні – друга половина четверга і п’ятниця.
Під час мусульманського свята Рамадан, що продовжується місяць, мусульмани дотримуються посту. У цей період їм заборонено вживання їжі і напоїв, а також куріння в денний час доби.

Грошова одиниця – дірхам. Банкноти: 5, 10, 50, 100, 200, 500 дірхамів; монети: 25 і 50 філсів. Краще міняти долари в банках в центрі міста. Можна розплачуватися доларами, але це менш вигідно, ніж дірхамами. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежений.

Таксі. Краще всього користуватися державними машинами пісочного кольору: вони дешевші, в них чисто, працюють лічильник і кондиціонер, водій – в уніформі, говорить англійською. У приватному таксі про ціну за проїзд слід домовлятись заздалегіть.

Поліцейські правила. У ОАЕ найнижчий рівень злочинності в світі.  У містах патрулювання сплановано таким чином, що поліцейські проїжджають кожне місце раз на 10 хвилин. При розмові з поліцейським краще посміхатися, не жестикулювати і застосовувати ввічливу англійську мову. Якщо турист викине з вікна машини сміття, він буде оштрафований на 3000 дірхамів і більше.

Медичне обслуговування. За екстреною медичною допомогу можна звернутися в дубайський госпіталь через службу прийому гостей готелю або відвідати його самостійно. Допомога безкоштовна, за винятком ліків, рахунок за які слід пред’явити страховій компанії по місцю оформлення путівки.

Чайові
не обов’язкові, але обслуговуючий персонал буде вдячний за 3-5 дірхамів.

Інша інформація. Емірати борються за чистоту своїх міст. Штраф за кинутий на вулиці папір може досягти 500 дірхамів.

Курорти ОАЕ:

Абу-Дабі – одна з найкрасивіших столиць в світі, резиденція Федерального уряду. Абу-Дабі з арабського перекладається як ”батько газелі”. Емірат славиться численними першокласними готелями, хмарочосами, мечетями, прекрасними фонтанами і мальовничими зеленими насадженнями.

Дубай – другий за величиною емірат, визнаний одним з найбільших центрів бізнесу і туризму на Близькому Сході. Сьогодні Дубай – місто з сучасними автострадами, прекрасними парками і житловими районами, прекрасними офісними комплексами і багатющими торговими центрами. Протока ділить  Дубай на дві частини. На одній стороні знаходиться Дубай (часто цей район називають Бури Дубай) і на іншій стороні – Дейра.
У Дубай 250 готелів; більшість з них знаходиться не на березі, а в межах міської забудови. Від готелів на пляж курсують готельні автобуси. Дорога займає декілька хвилин.
У Дубай проводяться міжнародні змагання по гольфу.
У ювелірних магазинах можна купити недорогі вироби із золота.

Шарджа –  третій за величиною емірат, до складу якого входять міста Хорфаккан, Колюа і Дібба. Шарджа відомий традиційною архітектурою і парками. Хорфаккан славиться прекрасними піщаними пляжами.
Для туристів організовуються екскурсії на Акулячий острів, розташований майже в центрі Персидської затоки, де можна зловити невелику акулу. Популярні сафарі пустелею з відвідинами сіл бедуїнів-кочівників.

Завдяки розташованому біля узбережжя Фуджейри коралового рифу, цей курорт, який стоїть  на березі Індійского Океану, найбільш популярний серед дайверів. Основна відмінність цього емірату від інших полягає у тому, що берега його виходять до Індійського Океану. Фуджейра підійде для людей, які  прагнуть спокою та гармонії з природою. Обов’язково слід відвідати саму старовинну будівлю ОАЕ – дивовижні мечеть Аль Бідія», фундамент якой був закладений ще п’ять століть тому.

Рас Аль Хайма — емірат, назва якого переводиться як «Голова Шатра», не тільки пляжний, але й лікувальний курорт, на території якого знаходяться горячі джерела. Це самий  північний еірат країни. Берегова лінія Рас Аль Хайма перевищує 60 км. На території Рас-Аль-Хайма можно зустріти готелі всіх категорій, тому відвідати курорт можуть люди с різними рівнями достатку. Великий спектр розваг пропонують безпосередньо самі готелі. Тут можливо не тільки пообідати в якісному ресторані, а й відвідати посетить SPA-центр або фінтес-зал. Справжньою пригодою, особливо з маленькими дітьми, стане відвідування місцевого аква-парку “Ice land”, який  є найбільшим аквапарком в ОАЕ.

Аджман найменший емірат, який в останній час почав розвиватися, як туристичне місто. По цій причині в ньому не багато готелей, як на інших курортах ОАЕ. Довжина пляжу складає всего лише 8 км, але Аджман відрізняється своїм чистим та теплим привітним морем, а також пальмами надзвичайної краси. Місто відоме своїм виробництвом перлин. Також недалеко від Аджману є мінеральні джерела.

Умм Аль-Кувейн – віддалений емірат, розташований на невеликому півострові у  Персидскому заливі в 50-ти км від Дубая, рахується найбільш малозаселеним. Чисті піщані пляжі, мальовничі бухти та лагуни, надзвичайні морскі пейзажі доповнюють опис цього курорту.

 

Відпочинок в Еміратах – казка, яка сповнена  загадками та  таємницями, подорожами та  чудесами. Пісок пустелі межує з прохолодною водою захоплюючого океану, а розкішні сучасні мегаполіси височать поряд із древніми руїнами, що  бережно охороняються державою та народом.