Єгипет

Єгипет – одна з небагатьох ісламських країн, відкритих для туризму. Це прекрасна країна фараонів та пірамід, древніх  пам”яток та цікавих музеїв. Це країна прекрасних пляжів,  багатого коралами та рибами Червоного моря. Вона  не перестає приваблювати туристів зі всього світу. З кожним роком подорож до Єгипту стає все більш популярною. Кожного року його відвідують близько 5 млн.осіб. Жодна країна не зрівняється з такою цікавою єкскурсійною програмою та доступними цінами.

Офіційна назва – Арабська Республіка Єгипет

Столиця – Каїр

Мова – арабська

Населення – 67,9 млн.чоловік

Релігія – 90%-мусульмани, 10%-християни.

Валюта – египетський фунт (LE).

Обмін валют – обміняти валюту ви можете в пунктах обміну, банках.

Відділення банків працюють з 8.30 до 15.30, крім п”ятниці і суботи. В великих магазинах та супермаркетах можна розраховуватися кредитними картками. Досить часто на ринках можна розплатитися доларами та євро.

 

Час – часової різниці в часі немає, окрім деякого періоду – весною та осінню, коли різниця може бути -1година. Це відбувається тому, що Україна та Єгипет неодночасно переходять на літній та зимовий час.

 

Документи для виїзду – віза ставиться після прильоту в Єгипет,в аеропорту та оплачується консульський збір – 15 дол США.

 

Святкові та неробочі дні

– 1 січня – Новий Рік,

– 25 квітня – день звільнення Сінайського півострова,

– 1 травня – День праці,

– 18 червня – День звільнення від британського володіння,

– 23 липня – день революції 1952 року,

– 23 вересня – день перемоги над Ізраїлем 1956 року.,

– 6 жовтня – національне свято-річниця війни Судного дня (День переходу Суецького каналу в руки

єгиптян),

– 24 жовтня – День взяття Суецу єгипетською армією 1973 р.,

– 23 грудня-вхід єгипетської армії в Порт-Саїд в 1956 році.

 

Зв’язок: Усі види телефонного зв’язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата.

Телефони – автомати розташовані в готелях чи поблизу від готелів, у всіх курортних містах.

 

Екстрені телефони: поліція – 122, дорожна поліція-128, швидка допомога – 123, пожежна

служба – 125.

 

Правила поведінки: в силу того, що Єгипет являється мусульманською країною в шортах та майках бажано ходити тільки в курортних містах. Жінкам не бажано вдягати дуже відвертий одяг, особливо якщо вони подорожують одні. Фотографуючи місцевих жителів, слід питати в них дозволу,тому що Коран забороняє єгиптянам позувати для фотокамер. В Єгипті діє сухий

закон, тому купити спиртні напої можна тільки у відведених для цього

місцях – готелях,ресторанах… Не пропонуйте єгиптянам спиртних напоїв і не з”являйтеся в нетверезому стані поза межами готелю.

 

Чайові: за дрібні послуги в Єгипті прийнято давати чайові(бакшиш),зазвичай від 1 до 5 фунтів.

 

Море: рекомендується використовувати спеціальне взуття для входу в море, щоб не поранитись до коралів. Взуття можна придбати в місцевих магазинах. Крім цього, корали- національний скарб Єгипту – їх забороняється ламати, виносити із води, а тим більше вивозити із країни – це буде  проблемою при перетині кордону.

 

Магазини: В курортих містах більшість магазинів та торгових лавочок

немають конкретних цін,тому тут є можливість торгуватися.не виключення

є супермаркети та магазини,які мають сталі ціни,де тогр неможливий.В

зимовий період магазини працюють з 9.00 до 20.00 з перервою на

обід.Супермаркети переважно працюють довше.В літній період магазини

працюють до 22-23.00.

 

Сувеніри: найбільшою популярністю у туристів користуються папіруси. Вони оригінальні, легкі та практичні у транспортуванні. Крім цього туристи купляють ароматичні масла, кальяни, статуетки, пірамідки, вироби з золота, срібла та дорогоцінні каміння.

Що цікавого можна побачити у цій країні :
Каїр

У вас є унікальний шанс побачити величезний сучасний мегаполіс, розташований на місці, де колись зародилася і процвітала цивілізація фараонів. У Каїрському національному музеї, який вам належить відвідати, зберігається понад 150 тисяч давньоєгипетських раритетів, включаючи саркофаги, мумії та зборів предметів з гробниць фараонів. Прогулянка берегами священної річки Ніл, відвідування східних крамниць і базарів, де продаються золоті та срібні прикраси, посуд і карбування, а також обід – страви єгипетської кухні – дадуть вам можливість зануритися в атмосферу справжнього Каїру. Але найунікальныше в цьому місті, те, до чого прагнуть мандрівники, – це можливість побачити єдине з чудес стародавнього світу, яке дійшло до наших днів – єгипетські піраміди. На сьогоднішній день відомо про існування близько 80 пірамід, які розсипані по території Єгипту в стародавніх містах мертвих. На плато Гіза на околиці Каїра розташувалися найвідоміші з них – піраміди фараонів Хеопса, Хефрена і Мікеріна, які охороняються загадковим Сфінксом. Існує багато легенд і загадок щодо того, як і ким зводилися ці вражаючі споруди.

Прогулянка по Каїру завершиться відвідуванням фабрики, де можна придбати ефірні масла й парфумерні суміші.

У музеї папірусу ви дізнаєтеся про тонкощі виготовлення папірусного паперу і зможете купити на згадку про цю чудову екскурсію високоякісні папіруси із зображеннями фараонів та їхніх богів.

Ми рекомендуємо вам на екскурсію в Каїр одягати довгі спідниці й штани, а також закриті блузки та майки. З собою брати зручне взуття, головний убір, запас води, паспорт, фото-і відеокамеру, квитанцію про оплату та подушку з номера (якщо готель дозволяє брати з собою на екскурсії).

Олександрія

Олександрія – найвідоміше місто давнини, засноване ще до нашої ери великим полководцем Олександром Македонським. Вона була столицею Єгипту близько тисячі років і прославилася завдяки Александрійському маяку – одному з семи чудес давнього світу – і найбільшою в ті часи бібліотекою.
Сьогодні Олександрія популярний середземноморський курорт. Ви відчуєте атмосферу міста, проїжджаючи по його вузьким колоритним вуличкам, які рясніють базарами і виходять до Середземного моря, де рибалки плетуть свої сіті у розкиданих по узбережжю білосніжних човниках. Помилуйтеся будівлею сучасної Олександрійської бібліотеки, яка була збудована замість своєї відомої на весь світ попередниці. Зануртеся в історію міста, відвідавши римський амфітеатр II ст. н. е..і спустившись в катакомби Ком аш-Шавкафа – гробниці греко-римського періоду, які називали одним з чудес Середньовіччя. Форт Кайт-Бей, який вам належить побачити, – мусульманська фортеця, що височіє над морем, зберігає в своїх стінах уламки відомого Олександрійського маяка: диво стародавнього світу зруйнував землетрус, і мусульмани використовували його камені для будівництва форту.

Гора Мойсея і монастир Святої Катерини

Ця екскурсія починається пізно ввечері. Виїзд ввечері з Шарм Ель Шейха в бік монастиря і гори Мойсея. По приїзду підйом на гору, це неодмінно роблять вночі, щоб першими зустріти світанок. Шлях на гору (вершина знаходиться на висоті 2285 метрів над рівнем моря) неблизький, але й не дуже важкий – ченці вирубали 3 750 сходинок. По шляху проходження розташовані лавки для відпочинку і продаються напої. Безліч паломників зі всього світу приїжджають сюди і проходять цей шлях, щоб зустріти тут світанок і пережити почуття невимовного захоплення від побаченої краси. За переказами Господь в цю мить відпускає всі гріхи. На самому верху збудована невелика каплиця, присвячена Святій Трійці, фрески в каплиці описують життя Мойсея. Мозаїка на стінах каплиці – єдині збережені свідоцтва IV і VI століть н.е., зображає Діву Марію з немовлям Ісусом на руках в центрі Неопалимої Купини, а з її боків стоять Мойсей та Ілля. Саме на цю гору зійшов Господь і передав в руки Мойсея кам’яні скрижалі із заповітами.

Після сходу сонця та огляду каплиці, спуск до підніжжя і екскурсія по монастирю Святої Катерини. Монастир був заснований у період з 527 по 565 роки і є одним з найдавніших християнських монастирів. Його назва пов’язана з легендою про святу мученицю Катерину, яка мешкала в ті далекі часи (296 рік нашої ери) в Олександрії і була страчена імператором Максімініусом за свою віру. За переказами, тіло Катерини, після страти, зникло, і чудесним чином було перенесено ангелами на найвищу точку Синайський гір, яка тепер носить її ім’я. Три століття після того, по волі проведіння, кілька монахів з Синайського монастиря знайшли її тіло і поховали в саркофазі. Найсвятіше місце в монастирі – це каплиця Неопалимої Купини, яка як раз розташована поруч з церквою Преображення. Вівтар цієї каплиці знаходиться прямо на коренях Неопалимої Купини і присвячений Благовіщенню Святої Діви Марії. До цього дня видно на іконі зображення Діви Марії, в центрі Неопалимої Купини, що тримає на руках немовля Ісуса.

Луксор

Єгиптяни вважають, що той, хто не був у Луксорі, не був у Єгипті. Колись на місці цього міста процвітала столиця староєгипетської держави – Фіви, звідки фараони правили своїм Новим царством. Тут свого часу жили Рамзес, Тутанхамон, Аменхотеп і цариця Хатшепсут. Всі вони прагнули перевершити своїх попередників, зводячи і добудовуючи вражаючі храми.

Особлива увага приділялася загробному життю: на лівому березі Нілу, де сідає сонце, розташоване Місто мертвих. Тут в Долині Царів і Цариць знаходяться гробниці відомих фараонів та їх дружин. Вам належить відвідати найбільш вражаючі з них, включаючи усипальницю Тутанхамона, яка дивом вціліла і не була розграбована.

По дорозі в Долину Царів ви побачите дві 20-метрові статуї з каменю – колоси Мемнона, які колись охороняли вхід до храму Аменхотепа III, а також відвідаєте храм деспотичної жінки-фараона Хатшепсут, який вона наказала вирубати в скелі.

На інший берег Нілу, в Місто живих, вас переправить парусна фелука – на таких плавали ще давні єгиптяни. На місці стародавніх Фів стоять два вражаючих храми – Луксорский і Карнакській, присвячені богу сонця Амон-Ра, який нібито жив у цьому місті. Стіни і ряди гігантських колон Карнакського храму, розписані ієрогліфами та зображеннями з життя фараонів і їх богів, а також статуї значних розмірів розкинулися на території в кілька гектарів. Обидва храми з’єднані священною алеєю сфінксів – леви з головами баранів. Це символи бога Амон-Ра. Гігантські стіни храму відображаються у водах Священного озера, де жерці проводили свої церемонії. А на березі, на колоні підноситься статуя жука-скарабея – давньоєгипетського символу благоденства. Впевнені в силі давніх пророцтв люди говорять, що, якщо обійти навколо неї 7 разів і загадати бажання, воно збудеться.

Рас Мухаммед

Рано вранці виїзд на екскурсію в один з найвідоміших у світі і унікальний морський заповідник Рас Мохамед (Ras Mohamed)
.
Рас Мохамед – перший морський національний парк в Єгипті, заснований у 1989 році. Він розташований за 25 км на північний захід від Шарм Ель Шейха і до нього легко дістатися на машині або таксі. Парк має безліч геологічних особливостей, таких як – коралові рифи, які піднялися над рівнем моря, наносні плато, висохлі русла річок, граніт, гори зі скам’янілого піску і м’які піщані дюни. Рас Мохамед є домом для безлічі тварин, таких, як лисиці і газелі, рептилії і мігруючі птахи. Мангрові дерева надають птахам цінну можливість для висиджування пташенят.

Різноманітність мешканців коралових рифів – вражає. Вам видадуть маску, ласти і трубку, і Ви зможете стати очевидцями багатого фарбами і формами підводного життя. Своєрідна краса первозданної незайманої природи, напевно, запам’ятається Вам на все життя. Потім Ви повернетеся в Шарм-ель-Шейх.

Супер Сафарі

Чому б Вам не відправитися разом з нами у пошуках пригод в пустелю? На сучасному джипі, обладнаному кондиціонером, ми промчимо по безкраїй пустелі і гірських дорогах, нашим очам відкриються дивовижні оазиси, обрамлені пальмовими деревами. Вас чекає чудовий пікнік біля підніжжя тінистої ущелини, а потім, пустельний краєвид зміниться пронизливою блакиттю Червоного моря. Маршрут цієї незабутньої поїздки – по таємничій біблійній Синайській пустелі, мальовничому узбережжю Акабскої затоки, через зарослі унікальних мангрових дерев. Вашій увазі постануть золоті піски й криваво-червоні закати, щедрі шейхи й величні каравани верблюдів. Без сумніву, саме така картина відкривається Вашій уяві, коли Ви чуєте слово “пустеля”.

Піски Африки протягом всіх часів були джерелом натхнення як для мандрівників, так і для поетів. Але нанести візит – це одне, а жити тут в наш час – зовсім інше. Пустельний клімат важкий, а воду знайти вкрай складно. Визнаючи непрактичність осідлого способу життя, жителі пустелі віддають перевагу і далі залишатися кочівниками. Бедуїни, як і тисячі років тому, живуть природним життям, долаючи труднощі з водою і спекою.
Ми з Вами відвідаємо монастир Св. Катерини, який розкинувся на горі Синай і Кольоровий каньйон, який по праву можна назвати чудом світу. Свою назву він отримав завдяки різнокольоровим кам’яним і піщаним скелям: це білий і жовтий, рожевий, і навіть яскраво-червоний кольори! Стіни каньйону за багато століть набули разюче химерних форми, створивши вузькі, ледь прохідні лазівки.

Після прогулянки по цих заквітчаних самою природою казкових горах, переїзд до міста Нувейба. На зворотній дорозі в Шарм Ель Шейх – відвідування міста Дахаб і його ринку

Кольоровий каньйон

Колоровий каньон – це ущелина, розташована в Синайських горах (150 км від Шарм Ель Шейха) біля міста Нувейба. Протяжність каньйону – близько 5 км, висота 25-30 м, ширина – від 2 до 10 метрів. Але ці цифри не можуть передати всю захоплюючу красу цього місця, природа тут постаралася на всю свою силу.

Утворений мільйони років тому в результаті землетрусу, каньйон складається з червоного пісковика, а вітер, що дме тут постійно, вирізав у м’якій піщаній породі дивовижні візерунки, іноді сумніваєшся в земному походження цього місця.

На цю екскурсію ви виїжджаєте на джипі, рано вранці. До обіду оглядаєте каньйон, на обід вас повезуть до міста Нувейба, в ресторан розташований на березі моря, після обіду ви зможете поплавати з маскою і подивитися на дельфінів. З собою необхідно взяти: маску, трубку, ласти, фотоапарат, крем для засмаги, зручне взуття. Приємної подорожі!

Синайський півострів

Синайський півострів пов’язує Африку з Азією, до якої він географічно відноситься. Півострів вклинюється в Червоне море і омивається із заходу Суецькою затокою, а зі сходу – затокою Акаба. По ландшафту Синай – один з найдивовижніших регіонів Єгипту. Північну частину півострова займає пустинне плато, гори на півдні утворені кристалічними породами, забарвленими в блакитні, зелені та червоні кольори. Тут Бог говорив з Мойсеєм, через Синайський півострів по так званому “шовковиму” шляху купці везли товари з Далекого Сходу до Єгипту.
Найбільш відомі – “Джерела Мойсея” або Уюн Муса. Одним з найцікавіших об’єктів для туристів на Синаї є монастир Святої Катерини, розташований на висоті 1570 м в долині між горами Мойсея, Катаріни і Сафсафа. Століттями монастир був місцем традиційного паломництва росіян. Тут багато російських ікон, старовинних книг, дзвонів, предметів церковного побуту. Поруч з монастирем – гора Синайська або, як називають її єгиптяни, гора Мойсея заввишки 2285 метрів. Кажуть, що тут Мойсеєві були передані скрижалі з десятьма заповідями. Ще одна цікава історична пам’ятка розташована недалеко від Таби, на острові Фараонів. Цей скелястий острівець біля північного краю Акабської затоки ніби самою природою створений для того, щоб розмістити на ньому прикордонний пост. У XII столітті правитель Єгипту Саладдін побудував на острові фортецю, яка стала музеєм.